Sokol Vinohrady – tradice, která si zaslouží moderní kabát.

/Garant : Michal Tobrman/

 

Sokol Praha Královské Vinohrady je nejen jednou z největších sokolských jednot v Praze, ale i největším sokolským areálem na světě. Zároveň patří mezi nejzanedbanější budovy na Praze 2. Smutně se na něm podepsal zub času a jeho modernizace je v nedohlednu. Je nutné začít po desítkách let nečinnosti konat, než areál úplně zchátrá.

 

Bez odkladu zahájíme s vedením Sokola a s veřejností debatu o tom, jak by si představovali budoucnost tohoto jedinečného areálu. Společně s vámi zapojíme do debaty i pražský magistrát.

 

Využijeme část výnosů z privatizace bytového fondu tak, aby sloužily všem obyvatelům Dvojky. Naše děti trápí nedostatek sportovišť ve školách, všem chybí kvalitní bazén a současný venkovní atletický ovál slouží spíše k pořádání koncertů a soukromých akcí než ke sportování.

 

Hlavní budova Sokola potřebuje rekonstrukci, která zásadně sníží energetickou náročnost provozu, prodlouží a zvětší místní bazén, našim extraligovým florbalistům dá nové tarketové hřiště a pro širokou škálu kroužků vytvoří desítky menších tělocvičen.

Máme sny a chceme je uskutečnit. Pokud je s námi sdílíte, neváhejte se k nám přidat, nebo nám dejte svůj hlas ve volbách. Jde to, když se chce!