Karlák jako oáza pohody a bezpečí.

/Garant : Monika Turnovská/

 

Karlovo náměstí jako oáza pohody i bezpečí! Ano, to je v současné době přání asi všech, kteří zde bydlí, i těch, kteří se tu chtějí třeba jen setkat s přáteli, chvíli v klidu posedět, případně nechat děti si tu pohrát.

Zatím je to ale jenom sen. Tenhle sen bychom chtěli lidem, kteří tu žijí, splnit. Zatím alespoň částečně a přispět ke zlepšení stávající situace především z hlediska bezpečnosti.

  • Zasadíme se o častější přítomnost nejen městských strážníků, ale i státní policie jak v podchodech metra, tak v parkových částech náměstí.
  • Při jednáních na úrovní hl. města Prahy budeme prosazovat urychlené vybudování městských okruhů, aby se zklidnila automobilová doprava v centru Prahy. Pak může dojít i na celkovou revitalizaci zelených prostor Karlova náměstí, která bude mít smysl.
  • Prozatím budeme navrhovat alespoň dílčí úpravy zeleně, především v jižní části náměstí, tj. v okolí Faustova domu a také úpravu systému parkování v této lokalitě. Možnost zde parkovat by měli mít především rezidenti, krátkodobě pak zejména návštěvníci nemocnic.

Víme, že v současné době je sen o Karláku jako oáze pohody ještě běh na hodně dlouhou trať, ale také víme, že to jde. Když se chce.